Sniper Elite 3 logo  

   SNIPER ELITE III  |  ZÁKLADNÉ INFO a HW NÁROKY  UMELÁ INTELIGENCIA  NEDOSTATKY HRY  PLUSY HRY  ARTWORK   PREMIUM EDITION   OBSAH A DLC

   HERNÉ MISIE | ANATOMICKÝ ZÁSAH| ZBRANE A INVENTÁR| ÚTOKY | MASKOVANIE a TICHO | VEDĽAJŠIE MISIE | VOZIDLÁ A VZDUCH
 

Obchod

   
 

oficiálny distribútor: COMGAD.CZ

 

HLAVNÉ MENU

 ●  SNIPER ELITE III
 ● 
ZÁKLADNÉ INFO a HW NÁROKY
 ●  UMELÁ INTELIGENCIA
 ●  NEDOSTATKY HRY
 ●  PLUSY HRY
 ●  ARTWORK
 ●  PREMIUM EDITION
 ●  OBSAH A DLC
 ●  HERNÉ SVETY A MISIE
 ●  ANATOMICKÝ ZÁSAH
 ●  ZBRANE A INVENTÁR
 ●  ÚTOKY
 ●  MASKOVANIE a TICHO
 ●  VEDĽAJŠIE MISIE
 ●  VOZIDLÁ A VZDUCH

 

 

Zbrane a inventár

Zbrane tvoria v tomto žánri hry veľmi dôležitú súčasť inventáru. Ten je v prípade PS3 dostupný pomocou L2. Vyvoláva okrúhlu ponuku v ktorej si pomocou šípky ovládateľnej pomocou páčky môžete vyberať z jednotlivých nástrojov. Na výber má hráč vždy z troch zbraní a je len na ňom, ako si obstará náboje, alebo nahradí svoju americkú zbraň za nemeckú. Nemecká zbraň môže mať výhody v tom, že je ich v teréne po zneškodňovaní nepriateľov viac, ale zase ani náboje do americkej nie sú problém. Po minutí zásobníka je nutné zbraň nabiť. Tu je pre niekoho mínus hry, že musí spraviť krok, aby sa v ostrej paľbe po poslednom náboji spamätal, že nepáli kvôli prázdnemu zásobníku. V skutočnosti aj v realite vojak musí sledovať muníciu a dobíjať vlastným nabíjaním, v realite neexistuje žiadna automatika nabíjania pri ručných zbraniach tohto typu a už vôbec nie počas II. Svetovej vojny.

Inventár v hre

Ostreľovačka
Čo by to bolo za Sniper Elite, keby ste nemali ostreľovačku? Viacero misií ponúka príležitosť pre získanie nemeckej namiesto americkej. Ostreľovačku využijete na viacerých misiách, už hneď v prvej misii bude prvým trápením, teda pokiaľ nezistíte, že je nutné približovať aj pomocou viacnásobného priblíženia a dá sa aj pozastaviť dych a koncentrovať, čím sa mierne spomalí čas a vám zvýši presnosť. Na PS3 je ostreľovačka aktivovateľná aj po stlačení tlačidla šípky hore.

Samopal, či iná veľká strelná zbraň
Mimo ostreľovačku môžete používať a niesť aj samopal, prípadné inú automatickú, či špeciálnu zbraň. Opäť platí, že svoj, alebo ho nahradíte za nemecký. Zbrane sú na skupiny, čiže dva samopaly niesť nemôžete, za to z každého typu len jeden kus. Ak však nájdete bazuku, síce sa nepodobá na samopal, no po zdvihnutí nahradzuje práve jeho.

Malá strelná zbraň
Na krajné prípady a hlavne na tiché útoky je tu malá strelná zbraň, revolver s tlmičom. S ním je možné získať výhodu v prostredí, kde sa oplatí útočiť pomaly a v tichosti. Tak aby útok nebol videný ostatnými môžete v tichosti zneškodňovať nepriateľov. Samozrejme, sú v tomto „slote“ použiteľné aj malé ručné zbrane bez akýchkoľvek tlmičov.

Lekárnička a rýchla pomoc
Lekárničky nositeľné maximálne v troch kusoch si vyžadujú pri použití pokojné miesto, aby ste ich mohli nerušene použiť. Používajú sa dlhšie, než leukoplast rýchlej pomoci, alebo ak chcete malý balíček. Ten väčší, ktorému hovorme lekárnička, je brašňou s lepšou starostlivosťou. Doplní zdravie viac, no trvá viac ako 5 sekúnd. Rýchla pomoc, čo je malý balíček doplňujúci zdravie len čiastočne, nepotrebuje pokojné miesto, pretože sa pri ňom nesklápate ako pri veľkej lekárničke. Dokonca je možné rýchlu pomoc aplikovať počas behu, či medzi streľbou bez opustenia polohy. Dobije približne dva až tri dieliky na ukazovateľovi zdravia.

Nášľapná mína
Nášľapná mína je výborná zbraň, ktorej silu spoznáte najmä pri misiách s tankami a obrnenými vozidlami. Skryte ju na miesta prechodu ťažkých vozidiel a dokážete tak jednak zapchať prístupovú cestu, odstaviť nebezpečné vozidlo, ale tiež vyprovokovať nepriateľov k útoku. Je to síce rachot, no ak ju náhodou vozidlo obíde, prípadne sa len nespotrebuje, dá sa kedykoľvek vziať a opäť použiť. Chce to vedieť, kde ste ju ukryli a okrem toho ju ako jej „zakladateľ“ aj vidíte.

Ručný granát
Ručný granát je nástroj, ktorým môžete veľmi hravo získať body za TRIPLE, alebo DOUBLE útok. V kruhu inventára je umiestnený celkom dole. Pri jeho cielení je možné využívať smerovú šípku, ktorá sa pri mierení objavuje a je možné upraviť aj vzdialenosť vrhu. Niesť môžete maximálne tri.

Dynamit
Dynamit je jednoduchá výbušnina, ktorá potrebuje aktiváciu pomocou guľky. Stačí ho umiestniť na nejaké miesto, napríklad pod delo a následne z bezpečného úkrytu stačí jeden výstrel do dynamitu, ktorý zničí techniku v blízkosti, delo, alebo aj vojakov. To v prípade, ak sa vám podarilo umiestniť dynamit do ich blízkosti nepozorovane, či ešte pred ich príchodom.

Drôtikový granát
Drôtový granát umiestnite do dverí. Pri prechode aktivuje rozbušku a letí vzduchom.

Dymiace prekvapenie
Originálna zbraň sa skladá z výbušniny a slamy. Slamu zapálite a dym priláka nepriateľa. Takéto dymiace prekvapenie sa potom môže zmeniť na výbušné prekvapenie, pretože máte istotu, že nepriateľský vojak toto nezvyčajné čudo skrátka pôjde preskúmať.

Ďalekohľad
Ďalekohľad nie je priamo v inventári. Ste ním však vybavení a môžete ho použiť. Má niekoľko násobné priblíženie a schopnosť označovať nepriateľov tlačidlom streľby. To následne umožní lepší prehľad po presune a vyhľadávaní označených vojakov, sprístupní to tak lepšie možnosti prípravy a očakávania pohybu napríklad ak je za múrom, či za inými predmetmi.

 

 

 

  PARTNERI:  Magazín Zaujímavosti zo sveta, Cestopisný portál, 1Q IT magazín, COMGAD, herný distribútor, Slovenčiny do hier

 

© TEJT, všetky práva na vlastný obsah vyhradené. Je zakázané neautorizované použitie písomného diela a prvkov z týchto stránok bez vedomia a súhlasu autorov a správcov stránok. Nositeľmi práv použitých značiek, značky a názvu hry sú ich autori Rebellion a vydavateľom hry je 505games. Viac o pôvode hry v časti základné údaje. Website hosting poskytlo www.1Q.sk,

Symbol SNIPER ELITE 3