Sniper Elite 3 logo  

   SNIPER ELITE III  |  ZÁKLADNÉ INFO a HW NÁROKY  UMELÁ INTELIGENCIA  NEDOSTATKY HRY  PLUSY HRY  ARTWORK   PREMIUM EDITION   OBSAH A DLC

   HERNÉ MISIE | ANATOMICKÝ ZÁSAH| ZBRANE A INVENTÁR| ÚTOKY | MASKOVANIE a TICHO | VEDĽAJŠIE MISIE | VOZIDLÁ A VZDUCH
 

Obchod

   
 

oficiálny distribútor: COMGAD.CZ

 

HLAVNÉ MENU

 ●  SNIPER ELITE III
 ● 
ZÁKLADNÉ INFO a HW NÁROKY
 ●  UMELÁ INTELIGENCIA
 ●  NEDOSTATKY HRY
 ●  PLUSY HRY
 ●  ARTWORK
 ●  PREMIUM EDITION
 ●  OBSAH A DLC
 ●  HERNÉ SVETY A MISIE
 ●  ANATOMICKÝ ZÁSAH
 ●  ZBRANE A INVENTÁR
 ●  ÚTOKY
 ●  MASKOVANIE a TICHO
 ●  VEDĽAJŠIE MISIE
 ●  VOZIDLÁ A VZDUCH

 

 

Maskovanie, skrývanie a ticho

Správny ostreľovač musí byť ako duch. Je tam, ale nesmú ho vidieť, je postrachom, no len pre nepriateľa. Vašou úlohou môže byť kamikadze, ktorý to chce mať rýchlo za sebou, alebo postupujete postupne a v tichosti, vrátane zbierania zberateľských kariet, špeciálnych zbraní a vylepšení. Nie vždy sa podarí všetko v tichosti. Najmä dôležité zásahy ostreľovačkou na diaľku prilákajú pozornosť bližších nepriateľov a tí odrazu vedia, kde hľadať. Čo robiť?

Presun:
Dôležitá vec je presun na iné kryté miesto. Stále sledujte indikátor oka v dolnom ľavom rohu, ktorý zobrazuje jednoduchú indikáciu toho, do akej miery ste viditeľný pre okolie. Existuje možnosť rýchleho behu. Veľmi tým zviditeľňujete svoju postavu, ale poskytuje najrýchlejší únik. Menej viditeľný je skrčený únik, či únik ležato. Indikátor vzdialenosti od miesta, kde vás našli a vidteli je v číslach. Kým sú červené, musíte ich zmeniť na žlté, alebo žiadne. Únik od hodnoty okolo 50-tky musíte znížiť nadol útekom na vzdialenejšie bezpečné miesto. Ide to aj pomaly skrčením. Je tak vyššia istota, že niekde inde vás nespozoruje niekto ďalší a klesajúcu hodnotu tým nezvýši opäť na hodnotu okolo 50-tky.

GHOST
Najlepšie hodnotenie vášho útoku je GHOST. Toto označenie získate, keď zasiahnete nepriateľa z veľmi dobrého úkrytu a nikto vás nemá šancu spozorovať, keďže svoj útok skombinujete ihneď s únikom. Dobrý únik nemusí byť veľmi ďaleko, stačí len pár metrov premiestniť sa inam a status GHOST pre konkrétny zásah je váš. Má výhodu v tom, že nevyvoláte poplach a môžete z takmer rovnakého miesta pokračovať ďalej.

Telá
Telá padlých lákajú pozornosť. Neraz nežiadanú. Je dobré ich odnášať z miest, ktoré sú chodníkmi a sú viditeľné. Radšej, ak ich zdvihnete a vrhnete do miest, ktoré sú za zákopom, za plotom, vo vysokej tráve, alebo všade tam, kde využijete ich neviditeľnosť pre ostatných. Ako náhle zneškodníte nepriateľa a utíchne rozruch, nález tela môže vyvolať poplach. Telo sa dá zodvihnúť. Výhodou je, že nemusíte takéto telo prehľadávať a zdržiavať sa tým, pretože už pri zodvihnutí sa „pozbierajú“ predmety pri ňom. Telá sa dajú pomaly pokladať v tichosti aj hádzať pred seba do vzdialenosti tak jedného metra, čo celkom stačí pri pokuse odstrániť dôkazy o streľbe hodením z mosta, rokliny, či niekam mimo dohľad. Krv na zemi však akosi nikomu nevadí, sranda.

Maskovanie a okolie
Pri maskovaní môžete využívať okolie a fyzickú stavbu budov. Hra počíta s tým, že umelá inteligencia nevidí za budovy a nevidí ani za guľometné hniezda a podobne. Môže však niekedy vidieť pod nákladiaky. V hlbokej tráve pri ležaní môžete byť celkom neviditeľný, rovnako ako v nočných misiách niekde v neosvetlených miestach. Využiť môžete kamene, stromy a kríky. Veľké stromy vadia v pohybe, pochopiteľne. Reflektory, ktoré patria ku hliadke sa dajú odstrániť dobre mierenou streľbou. Pozor, na svetlá to neplatí.

 

 

 

  PARTNERI:  Magazín Zaujímavosti zo sveta, Cestopisný portál, 1Q IT magazín, COMGAD, herný distribútor, Slovenčiny do hier

 

© TEJT, všetky práva na vlastný obsah vyhradené. Je zakázané neautorizované použitie písomného diela a prvkov z týchto stránok bez vedomia a súhlasu autorov a správcov stránok. Nositeľmi práv použitých značiek, značky a názvu hry sú ich autori Rebellion a vydavateľom hry je 505games. Viac o pôvode hry v časti základné údaje. Website hosting poskytlo www.1Q.sk,

Symbol SNIPER ELITE 3